Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 25.09.2017 06:07 Publikacja: 25.09.2017 06:07
Jay Clayton, obecny przewodniczący SEC.
Foto: Archiwum
Hakerzy zdołali wówczas przełamać zabezpieczenia systemu EDGAR, do którego trafiają wszelkie istotne komunikaty spółek, takie jak raporty kwartalne, komunikaty dotyczące ofert publicznych, skupów akcji własnych, fuzji i przejęć. Hakerzy mogli więc poznać wrażliwe dane rynkowe, zanim były one ogłaszane publicznie.
Okoliczności włamania hakerskiego są okryte tajemnicą. SEC nie ujawnia, jakie dane zostały skradzione, kto dokonał włamania ani nawet kiedy dokładnie zostało ono przeprowadzone. Na pewno cała sprawa jest bardzo dużą kompromitacją tej instytucji. Zwlekała ona rok z powiadomieniem o dokonanym ataku hakerskim, choć w swoich regulacjach zaleca spółkom, by informowały inwestorów o cyberwłamanich tak szybko, jak to możliwe. Jay Clayton, obecny przewodniczący SEC, gdy w maju obejmował kierownictwo Komisji, wskazywał, że poprawa bezpieczeństwa informatycznego będzie jednym z priorytetów jego kadencji. Teraz będzie musiał się gęsto tłumaczyć przed Kongresem ze standardów bezpieczeństwa panujących w jego urzędzie (choć sprawa obciąża w dużo większym stopniu jego poprzedniczkę Mary Jo White).
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Koniec pewnej epoki. W sobotę na corocznym spotkaniu akcjonariuszy Berkshire Hathaway dotychczasowy prezes i główny akcjonariusz Warren Buffett ogłosił, że z końcem roku przejdzie na emeryturę. Zastąpić ma go Greg Abel.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Kontrolowany przez Warrena Buffetta wehikuł finansowy Berkshire Hathaway Inc. opublikował w sobotę wyniki za pierwszy kwartał tego roku, które pokazały znaczny spadek zysków operacyjnych w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Konglomerat, który posiada udziały w firmach z branż ubezpieczeniowej, transportowej, energetycznej, detalicznej i innych, ostrzegł również, że cła mogą dodatkowo uderzyć w zyski.
Kartel eksporterów ropy naftowej OPEC+ zdecydował o kolejnym zwiększeniu wydobycia. Od czerwca na rynek popłynie dodatkowe 411 tys. baryłek ropy dziennie.
Gospodarka USA skurczyła się w pierwszych trzech miesiącach 2025 roku. Było to głównie skutkiem dużego wzrostu importu, związanego z wojnami handlowymi rozpętanymi przez administracje Trumpa.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Koncern poinformował o znacznym spadku zysku w pierwszym kwartale, ponieważ walczy z zakłócającym wpływem amerykańskich taryf na światowy przemysł samochodowy. Zysk operacyjny wyniósł 2,9 mld euro, co stanowi spadek o 37 proc. rdr.
PKB strefy euro wzrósł w pierwszym kwartale o 0,4 proc. w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami. Dane te były dużo lepsze od prognoz. Niemcy i Francja uniknęły recesji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas