Według informacji Ministerstwa Finansów rada zajmowała się harmonogramem prac ośmiu zespołów roboczych, które będą odpowiedzialne za poszczególne obszary przygotowań. Zespoły robocze zaczną działać dopiero po ustaleniu regulaminów zespołów i całej rady. Przedmiotem wczorajszego spotkania rady był również projekt „ram strategicznych” narodowego planu wprowadzenia euro. Ten dokument został w lipcu opracowany w Ministerstwie Finansów.
Powołanie rady (i Narodowego Komitetu Koordynacyjnego ds. Euro) było przedmiotem sporu między resortem finansów a Narodowym Bankiem Polskim. Chodziło o znaczenie przedstawiciela banku centralnego w radzie. Ostatecznie pełnomocnik zarządu NBP ds. euro, którym jest wiceprezes Witold Koziński, pełni stanowisko współprzewodniczącego rady. Jej przewodniczącym jest pełnomocnik rządu ds. wprowadzenia euro Ludwik Kotecki, wiceminister finansów.
W miniony czwartek rząd przyjął sprawozdanie z działalności pełnomocnika rządu w okresie od 1 kwietnia do 30 września. W tym czasie m.in. opracowano strukturę organizacyjną przygotowań do wprowadzenia euro i rozpoczęto wydawanie comiesięcznego raportu o stopniu wypełniania przez Polskę tzw. kryteriów konwergencji z Maastricht.