Jednocześnie bez zmian pozostał także długoterminowy rating krajowy „AAA(pol)” dla programu emisji obligacji do kwoty 4 mld zł oraz wszystkich emisji dokonanych przez miasto w ramach tego programu. Agencja mniej pozytywnie ocenia obecnie województwo mazowieckie. Obniżyła rating długoterminowy w walucie zagranicznej z "A-" do "BBB+", długoterminowy w walucie krajowej z "A" do "A-", a długoterminowy krajowy z "AAA(pol)" do "AA(pol)". Perspektywa wszystkich ratingów jest jednak stabilna.
Według Fitcha ocena stolicy odzwierciedla dobrze rozwiniętą i zdywersyfikowaną gospodarkę miasta oraz silną bazę podatkową, dobre zarządzanie finansowe oraz zarządzanie długiem, a także wysoką płynność. Rating odzwierciedla również wzrost zadłużenia bezpośredniego i pośredniego Warszawy oraz fakt, że budżet miasta jest podatny na zmiany koniunktury gospodarczej. Stabilna perspektywa ratingu to oczekiwania Fitcha, że w latach 2011-2013 nadwyżka operacyjna miasta będzie się stopniowo poprawiać do około 10 proc. dochodów operacyjnych, co jest istotne z uwagi na planowany wzrost obsługi zadłużenia oraz ryzyko refinansowania euroobligacji. Rating może zostać jednak obniżony, jeśli wyniki operacyjne nie poprawią się w latach 2011-2013 i spadnie poziom wolnych środków na rachunkach i/lub zadłużenie wzrośnie znacznie powyżej prognoz.
Z kolei ocena Mazowsza wynika z pogarszania się wyników operacyjnych województwa w latach 2009-2010 oraz jedynie nieznaczną ich poprawę w latach 2011-2012, a także słaby wskaźnik pokrycia zadłużenia. Ratingi biorą pod uwagę szybki wzrost wydatków operacyjnych, przekraczający wzrost dochodów operacyjnych. Wpłaty do budżetu państwa z tytułu części regionalnej subwencji ogólnej stanowią dodatkowe obciążenie dla budżetu województwa, podobnie jak ryzyko pośrednie generowane przez sektor ochrony zdrowia. Ratingi uwzględniają także dobrze rozwiniętą i zdywersyfikowaną gospodarkę województwa oraz silną bazę podatkową. Jak podkreśla Fitch ratingi mogą zostać obniżone, jeśli wyniki operacyjne województwa będą nadal słabe, a ryzyko pośrednie będzie rosnąć, co może powodować bezpośrednią presją na budżet. Oceny mogą natomiast zostać podniesione, jeśli wyniki operacyjne poprawią się na skutek ścisłej kontroli wydatków operacyjnych, zadłużenie ustabilizuje się, a ryzyko pośrednie spadnie.