Giełda Papierów Wartościowych na corocznej gali nagrodziła najaktywniejsze instytucje na rynku kapitałowym w 2012 r. Przyznano nagrodę specjalną, która trafiła do Leszka Czarneckiego za „pasję i konsekwencję w kreowaniu nowych projektów gospodarczych oraz wizjonerskie prowadzenie biznesu na rynku publicznym". GPW nagrodziła również Alior Bank za najwyższą w historii warszawskiej giełdy wartość IPO polskiej spółki prywatnej.
Nagrody w kategorii najwyższy udział w obrotach sesyjnych jak również za najwyższy udział w obrotach sesyjnych obligacjami korporacyjnymi i komunalnymi na Catalyst przypadła DM Banku Handlowego. Z kolei Bank Handlowy zgarnął nagrody za aktywność na sesjach fixingowych oraz na rynku kasowym Treasury BondSpot Poland.
Z kolei nagrodę za najwyższy udział w wolumenie obrotów instrumentami pochodnymi otrzymał DI BRE Banku. Do tego brokera trafiło też wyróżnienie za najwyższy udział w obrotach na rynku NewConnect. Nie uwzględniając transakcji animatora, nagroda za aktywność na rynku pochodnych trafiła z kolei do DM BZ WBK. Za animację na derywatach wyróżniono zaś DM BOŚ. Na rynku akcji analogiczna nagroda trafiła do Credit Suisse Securities, na Catalyst do DM PKO BP, na NewConnect zaś do DM BDM. Za największy wkład w „jakościowy i ilościowy" rozwój NC wyróżniono Rubicon Partners, zaś Trigon DM dostał nagrodę za wprowadzenie największej wartości akcji w wolnym obrocie w ramach IPO. Ipopema Securities została nagrodzona za wprowadzenie największej wartości akcji w wolnym obrocie w ramach IPO, Orion Securities zaś za największą wartość przeprowadzonej oferty spółki zagranicznej w 2012 r. Za działalności na Treasury BonSpot Poland wyróżniono również Kredyt Banku oraz BNP Parbias, na Catalyst zaś – Bank Pekao oraz BRE Bank Hipotyczny.