Byki łapią oddech. Spokojny początek sesji na GPW

WIG20 w pierwszej części dnia jest nieznacznie pod kreską. Czy zmieni się to w drugiej połowie sesji?

Publikacja: 27.02.2024 11:08

Byki łapią oddech. Spokojny początek sesji na GPW

Foto: Fotorzepa

Po szaleństwach z ubiegłego tygodnia i wyraźnych wzrostach na GPW, ten tydzień na razie przebiega pod znakiem lekkiego schłodzenia nastrojów. WIG20 wczorajszą sesję zamknął pod kreską jednak był to spadek kontrolowany. Dzisiaj sytuacja wygląda podobnie. Dzień rozpoczął się od przeceny, jednak byki zdają się kontrolować sytuację. Znamienny jest zresztą fakt, że przed godz. 11.00 indeks największych spółek naszego parkietu był już tylko na symbolicznym minusie. Tak jak wczoraj, znów lepiej prezentują się średnie i małe spółki. mWIG40 oraz sWIG80 przed godz. 11 zyskiwały około 0,1 proc.

Podobne nastroje panowały wczoraj na Wall Street. Główne indeksy zaliczył niewielkie spadki. W przypadku S&P 500 wyniosły one niecałe 0,4 proc., zaś jeśli chodzi o Nasdaq było to 0,1 proc.

- Sesja nie należała może do najciekawszych, ale uwagę zwracało, naprawdę duże rozwarcie w zachowaniu spółek „Magnificent 7” – najsilniejsza Tesla drożała o 3,87 proc., najsłabszy Alphabet spadał o 4,44 proc.. Dzień nie zwiastował większej korekty – najbardziej chyba było to widać za sprawą Palo Alto Networks, które otwierało tabelę S&P 500 wzrostem o 7,33 proc. i wydaje się na dobrej drodze, żeby wymazać powynikowe spadki. Zasada „buy the dip” ma się na razie bardzo dobrze nawet na poziomie poszczególnych spółek. Nie będzie zaskoczeniem, jeżeli podobne zjawisko wystąpi za chwilę na Alphabecie, przeżywającym ciężkie chwile między innymi za sprawą fali wyśmiewania efektów tworzenia grafiki przez Gemini, której przewodzi Elon Musk — wskazuje Kamil Cisowski, analityk DI Xelion.

Czytaj więcej

Poranek maklerów: Małe i średnie spółki podtrzymują hossę

Nieco lepsze nastroje panowały za to na rynkach azjatyckich. Błysnął Hang Seng, który zyskał prawie 1 proc. Jeszcze lepiej zaprezentował się Shanghai Composite, który urósł 1,2 proc.

Dzisiejsza sesja na rynkach zapowiada się spokojnie. Brakuje bowiem istotnych publikacji, które mogłyby wprowadzić większe zamieszanie. - Przed nami kolejny spokojny dzień. Dziś w centrum uwagi w Europie znajdzie się decyzja MNB i dane o podaży pieniądza ze strefy euro. W USA jedyna warta wspomnienia publikacja to zamówienia na dobra trwałe — wskazują ekonomiści PKO BP.

Czytaj więcej

Kurs złotego trzyma się mocno. Bitcoin znów w centrum uwagi
Giełda
Rynki biorą oddech po ostatnich wzrostach
Giełda
WIG20 w konsolidacji na szczycie hossy
Giełda
WIG20 nie może poradzić sobie z poziomem 2500 pkt
Giełda
WIG20 próbuje powalczyć o 2500 pkt
Giełda
WIG20 na minusie, ale to byki odniosły zwycięstwo
Giełda
Nastroje już bardziej neutralne