Początek notowań na warszawskiej giełdzie to wzrost indeksu blue chipów, jednak małe i średnie spółki pozostają w tyle za dwudziestoma największymi. WIG20 po 30 minutach handlu zyskuje 0,24 proc. Indeks szerokiego rynku rośnie w tempie 0,15 proc. Natomiast indeks małych spółek traci 0,07 proc. mWIG40 jest notowany na poziomie wczorajszego zamknięcia.Spośród akcji należących do WIG20 najsilniej zyskują akcjonariusze Banku Handlowego (0,77 proc.) oraz KGHMu (0,68 proc.).
Rynki europejskie rozpoczęły ostatni dzień tygodnia w mieszanych nastrojach. O godzinie 9.30 akcje w Paryżu tanieją o 0,20 proc. W Londynie i w Berlinie drożeją po odpowiednio 0,20 proc i 0,36 proc.
Czwartek zakończył się optymistycznie dla inwestorów amerykańskich. Mimo początku notowań z dużą luką bessy i pogłębienia spadków w pierwszej godzinie (po 60 minutach handlu zarówno S&P500 jak i Dow Jones Ind. traciły prawie 0,9 proc.) systematyczny wzrost indeksów w trakcie pozostałej części sesji wyprowadził notowania na Wall Street minimalnie ponad środowe zamknięcia. Jednak w piątek rano kontrakty terminowe na S&P500 i Dow Jones Ind. ponownie tracą na wartości.
Na rynku walutowym zahamowane zostało umacnianie się złotówki. W momencie startu na GPW polska waluta traciła 0,27 proc do dolara i 0,09 proc do euro. Kurs EURUSD próbował rano ponownie sforsować opór w postaci rekordu trendu. Próba zakończyła się kolejnym niepowodzeniem.
Na rynku surowców mamy kolejny szczyt. Na godzinę przed publikacją informacji z chińskiej gospodarki złoto ustanowiło nowy rekord trendu. O 3.00 polskiego czasu złoto złoto kosztowało 1475,86 dolarów za uncję. Jest to poziom najwyższy w historii.