Wsparcie było naruszane, ale ostatecznie do przełamania nie doszło. Ocena rynku sprowadza się więc do stwierdzenia, że jak do tej pory mamy do czynienia z bardzo płytką korektą wzrostu, a tym samym istnieje nadal spora szansa na ponowienie aktywności przez kupujących, co skutkowałoby kontynuacją trendu.
Ubiegły tydzień nie był zbyt bogaty w publikacje danych makroekonomicznych. Najbliższe dni pod tym względem wydają się bardziej interesujące. Pierwszy dzień tygodnia przynosi publikację dynamiki produkcji przemysłowej w strefie euro. We wtorek poznamy dynamikę cen towarów i usług konsumpcyjnych dla największych gospodarek strefy euro oraz dla Wielkiej Brytanii i Polski. Tego samego dnia pojawi się również dynamika sprzedaży detalicznej oraz cen produkcji sprzedanej w USA. Będzie im towarzyszyć informacja o aktywności przemysłu w rejonie Nowego Jorku. W środę ponownie poruszymy temat inflacji. Tym razem w odniesieniu do całej strefy euro, a także gospodarki amerykańskiej. Tego dnia poznamy również inflację bazową w Polsce. To będzie również dzień danych o dynamice amerykańskiej produkcji przemysłowej, a także o nastrojach na tamtejszym rynku nieruchomości. W czwartek przyjdzie czas na dane o aktywności inwestorów na rynku mieszkaniowym (liczba wydanych pozwoleń na budowę oraz faktycznie rozpoczętych budów domów). Jak co tydzień pojawi się liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a ten czwartek zakończy się publikacją aktywności przemysłu w rejonie Filadelfii. Piątek zacznie się analizą danych z Chin (PKB, produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna) i Japonii (produkcja przemysłowa). Przed południem poznamy brytyjską sprzedaż detaliczną, a później przyjdzie pora na dane o polskiej produkcji przemysłowej i cenach produkcji sprzedanej. Będą im towarzyszyć dane o dynamice zatrudnienia i wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw. Tydzień zakończy się publikacją wskaźnika nastrojów amerykańskich konsumentów.
W drugiej połowie tygodnia na czołówki serwisów wypłyną wyniki spółek amerykańskich. W środę raporty opublikują: Bank of New York, eBay, Goldman Sachs, JP Morgan i US Bancorp. W czwartek będą to: American Express, Bank of America, Citigroup, Intel, UnitedHealth Group i Xilinx. W piątek wyniki opublikuje GE, ale również szacunki najważniejszych wielkości raportu finansowego przedstawi PKN Orlen.