Wprawdzie wybicie nad opór nie było zbyt dynamiczne, to jednak jest to przejaw zdrowiejącego popytu. Rynek być może jeszcze obniży swoje loty, ale wydaje się, że powoli można się przygotowywać do fali zakupów. Jest całkiem prawdopodobne, że obecne poziomy długo będą pamiętane jako ważny punkt zwrotu koniunktury. W tej chwili sygnału technicznego jeszcze nie było, ale widać, że presja podaży wyraźnie zmalała.
Dziś w Japonii święto oceanu, co stało się przyczyną do zamknięcia rynku. Jednak poranek jest ciekawy, gdyż można się już zapoznać z danymi, jakie w nocy pojawiły się w Chinach. Produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna oraz oczywiście dynamika PKB to są wielkości pilnie śledzone przez uczestników rynków. Dziś skupimy się również na danych o polskiej inflacji oraz amerykańskiej sprzedaży detalicznej. Jutro z uwagą będziemy śledzić doniesienia z Niemiec (wskaźnik ZEW), rodzimej gospodarki (inflacja bazowa, dynamika płac i zatrudnienia) oraz z USA (m.in. inflacja, produkcja przemysłowa). W środę poznamy polską produkcję przemysłową, dane z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz będzie miało miejsce wystąpienie szefa Fed w sprawie realizacji polityki monetarnej. W czwartek wydarzeń będzie już mniej. Ben Bernanke ponownie będzie przemawiał, ale tym razem przed senacką Komisją Bankową, a wcześniej pojawią się dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz wartość indeksu wskaźników wyprzedzających. W piątek odpoczniemy, bo tego dnia kalendarz zaplanowanych wydarzeń jest pusty.
W USA powoli rozkręca się sezon publikacji wyników finansowych za II kw. W ubiegłym tygodniu symbolicznie rozpoczął go raport Alcoa. W tym tygodniu kolejne spółki będą chwalić się osiągnięciami. Główna fala ma dopiero nadejść, ale i tak lista najciekawszych spółek wygląda imponująco. W poniedziałek wyniki poda Citigroup. Na wtorek publikację raportów zaplanowały: Coca-Cola, Goldman Sachs, Johnson & Johnson oraz Yahoo. Środa to dzień pojawienia się raportów m.in. American Express, Bank of America, Bank of New York, eBay, IBM, Intela. W czwartek raporty podadzą: AMD, Google, Microsoft, Morgan Stanley, Nokia, SAP i Verizon. Na koniec tygodnia publikacje zaplanowały: General Electric i Honneywell. Na polskim rynku publikacje raportów dopiero za jakiś czas. Jedynym interesującym wydarzeniem tego tygodnia będzie środowe notowanie PGNiG, które będzie już skorygowane o dywidendę wynoszącą 13 gr na akcję, a do której prawa będzie można nabyć, posiadając akcje we wtorek na zamknięciu notowań.