Pierwszym ważniejszym wsparciem jest poziom minimum z 18 października. Gdyby rynek zszedł niżej, nie można byłoby już mówić o nastawieniu pozytywnym. Na razie nastawienie pozytywne jest, a w związku z tym, czwartkowa słabość jeszcze nie oznacza powodu do niepokoju, choć flirt indeksu z poziomem 2520 pkt ma znaczenie. Podaż nie zdołała jednak doprowadzić do większej przeceny. Tym samym nadal możliwe jest wejście w okolice poziomów szczytów z tego roku. Późnej zaczną się schody.
Tydzień rozpoczniemy od publikacji wskaźnika PMI dla polskiego przemysłu. Później pojawią się wskaźniki liczone dla sektorów przemysłowych największych gospodarek europejskich i całej strefy euro. Pojawi się również wskaźnik Sentix. Przed końcem dnia opublikowana zostanie dynamika zamówień w amerykańskim przemyśle (dane za wrzesień i sierpień). Dzień później poznamy chiński wskaźnik PMI dla sektora usług. Przed południem pojawi się także jego brytyjski odpowiednik. Po południu opublikowana zostanie wartość wskaźnika ISM dla przemysłu amerykańskiego. W środę kończy się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, ale tu na zmianę kierunku nie ma co liczyć. Przed południem pojawią się wskaźniki PMI dla sektorów usług oraz dane o produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii, w południe dane o zamówieniach w niemieckim przemyśle, a po południu indeks wskaźników wyprzedzających w USA. W czwartek poznamy dynamikę niemieckiej produkcji przemysłowej, ale wszyscy będą czekać na wstępny odczyt dynamiki amerykańskiego PKB za III kw. Zwieńczeniem tygodnia będzie raport o stanie rynku pracy w USA oraz dane o wydatkach amerykańskich konsumentów.
Jeśli chodzi o wieści ze spółek, to środek ciężkości przechodzi w kierunku Europy. Dotyczy to także firm notowanych na GPW. We wtorek wyniki podadzą: BMW i Imperial Tobacco. W środę raportować będzie Grupa ING, a zatem tego dnia wyniki poda nasz polski element tej grupy, czyli bank ING. Poza tym pojawią się raporty Qualcomm i Time Warner. W czwartek uwagę na sobie skupią: Bogdanka, Handlowy i JSW. Spółki opublikują raporty kwartalne. PZU będzie pierwszy raz notowane bez prawa do dywidendy, a w TP będą podejmowane decyzje o połączeniu z Centertelem. Na Zachodzie wyniki podadzą m.in.: Credit Agricole, Deutsche Telekom, Nvidia, Siemens, Societe Generale i Walt Disney. W ostatnim dniu tygodnia pojawią się raporty kwartalne Peako i Eurocasha.