Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kamil Jaros, analityk, EFIX DM
Nastroje, co sugeruje wskaźnik publikowany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, nie pozwalają na znaczny wzrost cen, bo nadal liczba oczekujących na zwyżki jest zbyt duża. By rynek mógł wzrosnąć, nadzieja musi zgasnąć. Nastawienie w średnim terminie też nie faworyzuje kupujących. W sferze makroekonomii ten tydzień rozpocznie się bardzo spokojnie. Kalendarz publikacji jest zazwyczaj tak ułożony, że pozwala przetrawić wymowę raportu o stanie rynku pracy w USA. Także i w poniedziałek będzie można się skupić na analizach dotyczących tej publikacji, gdyż z bieżących danych ciekawie zapowiada się jedynie wartość wskaźnika Sentix dla strefy euro.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zakończyło się I półrocze, które ostatecznie okazało się bardzo dobre dla graczy, głównie inwestujących w akcje i to pomimo zawirowań celnych z początku kwietnia.
Rada Polityki Pieniężnej zaskoczyła rynek, decydując się podczas lipcowego posiedzenia na obniżkę stóp procentowych.
Indeks polskich dużych spółek wreszcie wybił się z dziesięciotygodniowej konsolidacji i finiszował na najwyższym poziomie w tym roku. WIG ustanowił kolejny raz rekord.
Krajowy rynek rozpoczyna czwartkowy handel od skoku o około 40 pkt, do 2880 pkt. Wśród dużych spółek na starcie sesji pod kreską jest jedynie CD Projekt.
Notowania europejskich indeksów zakończyły dziś sesje w głównej mierze wzrostami.
Notowania środowe na rynku warszawskim skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,47 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,37 procent.