Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Tomasz Hońdo, starszy analityk Quercus TFI
Tymczasem przegląd wykresów globalnych aktywów pokazuje raczej, że nic wielkiego tak naprawdę się nie stało (no chyba że z aktywami brytyjskimi). Tymczasem np. na Wall Street wynik referendum w UK okazał się pretekstem do skorygowania się indeksu S&P500 o niecałe 6 proc. od szczytu (licząc w cenach zamknięcia). Ta korekta niejako powstrzymała indeks od zaatakowania rekordu (2131 pkt w cenach zamknięcia). W efekcie utrzymane zostało status quo – S&P500 cofnął się w głąb tzw. konsolidacji, w jakiej tkwi już od półtora roku.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Poprawa nastrojów na GPW. Temat ceł na razie znów zszedł na dalszy plan na czym korzystają największe spółki naszego rynku.
W tym tygodniu w środę przypadał dzień, w którym miało wygasnąć 90 dniowe wstrzymanie się z cłami wzajemnymi Stanów Zjednoczonych.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł nieznaczny spadek głównego indeksu, WIG20, o 0,11%, do poziomu 2861 pkt. mWIG40 podbił o 0,17%, podczas gdy sWIG80 zanotował lekką korektę o 0,67%. Obroty na szerokim rynku wyniosły niecałe 1,2 mld złotych.
Poniedziałek na GPW stał pod znakiem niewielkiej zmienności. Inwestorzy patrzą przede wszystkim na Stany Zjednoczone i temat wojny handlowej.
Indeksy na GPW poniedziałkową sesję zaczęły od cofnięcia. Inwestorzy czekają na konkrety w sprawie ceł.
Czy stare giełdowe powiedzenie, że „niedźwiedzie skaczą z okna, a byki wchodzą po schodach”, wciąż ma zastosowanie?