Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 29.07.2017 11:41 Publikacja: 29.07.2017 10:24
Foto: Bloomberg
Przez niemal cały czas główne indeksy pozostawały w wąskim zakresie wahań. Dopiero na finiszu notowań udało się je mocniej podciągnąć. W efekcie WIG20 zakończył dzień ponad 0,4 proc. na plusie.
Warszawskie indeksy rozpoczęły notowania zgodnie z kierunkiem obowiązującym na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie od samego rana inicjatywa należała do sprzedających, choć przecena nie była znacząca. Niestety, kolejne godziny handlu nie przyniosły poprawy nastrojów. Tym samym była już kolejna spadkowa sesja w ostatnich dniach, co potwierdza, że największe europejskie parkiety nie mają paliwa do zwyżek, sprzyjając tym samym korekcie. Niewiele lepiej pod tym względem wypada warszawska giełda, gdzie od dłuższego czasu główne indeksy poruszają się w trendzie bocznym. Piątkowe zwyżki, które w dodatku miały miejsce przy niewielkiej aktywności inwestorów, niewiele wniosły.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Doczekaliśmy się pierwszej od października obniżki stóp procentowych w Polsce. Banki środę zakończyły zwyżkami.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Na europejskich rynkach dominują dziś przeceny. W szczególności spadki widać na szwajcarskim indeksie SMI, który spada dziś o ponad 1%. W ślad za nim spada francuski CAC40, który traci ok. 0,9%. Nieco lepsze nastroje widać w Wielkiej Brytanii i Niemczech, choć i tam dominuje czerwień. DAX traci ok. 0,6%, a brytyjski FTSE 100 spada o ok. 0,5%.
Sesja środowa na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się zwyżkami głównych indeksów.
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Punkt kulminacyjny dzisiejszej sesji jednak jeszcze przed nami.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Miesiąc, który minął od ogłoszenia przez Trumpa drakońskich podwyżek ceł, przyniósł jedne z najbardziej dramatycznych wahań we współczesnych dziejach Wall Street.
Krajowy rynek raził we wtorek słabością. Kulminacyjne wydarzenia tego tygodnia jeszcze przed nami.ANDRZEJ PAŁASZ
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas