Optymistyczne nastroje cały czas przeważają na warszawskim parkiecie, co w kolejnych godzinach poniedziałkowego handlu pozwoliło wskaźnikom powiększyć przewagę z początku notowań. W efekcie w okolicach półmetku sesji indeks WIG20 był notowany ponad 1 proc. nad kreską, zbliżając się w okolice poziomu 2400 pkt. Pozytywnym akcentem sesji jest stosunkowo duża aktywność inwestorów. Na półmetku sesji na całym rynku właścicieli zmieniły walory o wartości ponad 400 mln zł.
Krajowe wskaźniki poruszają się zgodnie z trendem obowiązującym na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie przeważa kolor zielony. Zwyżki indeksów w Europie nie powalają jednak na kolana. Z wyjątkiem Warszawy nie przekraczają nigdzie 1 proc.
Największym wzięciem kupujących na GPW cieszą się przede wszystkim duże spółki z indeksu WIG20, które niemal w komplecie zyskują na wartości. Najbardziej okazałe zwyzki notują walory spółek wydobywczych JSW i KGHM wspierane korzystną sytuacja na rynku surowców. Kupujący uaktywnili się również na papierach banków, które w komplecie drożeją. Prym w tym gronie wiodą Alior i Pekao.
Powodów do zadowolenia nie mają z kolei posiadacze akcji Orange, gdzie część inwestorów najwyraźniej postanowiła zrealizować zyski wypracowane w trakcie poprzednich, bardzo udanych, sesji. Sprzedający uaktywnili się także na papierach Cyfrowego Polsatu i Asseco.
Za dużymi spółkami niestety nie nadążają małe firmy, które od dłuższego czasy nie mogą znaleźć uznania w oczach inwestorów. W efekcie indeksy średnich i małych spółek mWIG40 i sWIG80 zniżkują, a na szerokim rynku w przewagę mają taniejące walory.