W południe WIG20 oscylował przy poziomie wczorajszego zamknięcia 2190 pkt, mWIG40 rósł o 0,08 proc., a sWIG80 spadał o 0,03 proc. Zmiany były więc symboliczne, podobnie zresztą jak obroty, które sięgały wówczas 180 mln zł. Większej zmienności trzeba dziś szukać na poszczególnych walorach. Na półmetku sesji na plus wyróżniało się EUCO. Kurs akcji rósł o 18,1 proc., choć nie pojawiła się żadna oficjalna informacja tłumacząca tę zwyżkę. Z kolei akcje Medicalgorithmics taniały o 11,5 proc., co było reakcją na wyniki za III kwartał. Na co najmniej rocznym maksimum znalazły się jak dotąd notowania akcji 4 spółek (Archicom, Izoblok, Budimex i Rubicon), a na analogicznym minimum 6 (m. in. Braster, PKP Cargo, Serinus).
Spokój panował nie tylko w Warszawie. Na rynkach europejskich zmienność głównych indeksów mieściła się w przedziale od +0,6 proc. (czeski PX) do -0,6 proc. (bułgarski SOFIX). Rynki walutowe też dziś trudno posądzać o „szaleństwo". Kurs EUR/USD spadał w południe o 0,2 proc. do 1,1004 USD, a dolar i euro drożały wobec złotego odpowiednio o 0,3 proc. (3,9163 zł) i 0,1 proc. (4,3093 zł). Jedynym „rodzynkiem" był brazylijski real, tracący do dolara 1,4 proc., co należy wiązać z interwencjami tamtejszego banku centralnego .
Na rynku ropy naftowej cena baryłki WTI rosła o 0,1 proc. do 58,49 USD, a na rynku złota uncja taniała o 0,1 proc. do 1459 USD. Ciekawie była na rynku kryptowalut. Kurs bitcoin znów zaatakował poziom 7000 USD, co zwiększa ryzyko pogłębienia listopadowej przeceny.
Większa zmienność może się pojawić po południu, gdy zacznie się seria publikacji makro z USA (m. In. PKB, zamówienia, wnioski o zasiłek, indeks Chicago PMI). - Jest mało prawdopodobne, aby napakowany publikacjami z USA kalendarz (trzy dni skompresowane w jeden) mógł wyraźnie zatrząść dolarem, a w konsekwencji całą sceną FX. Dane najprawdopodobniej potwierdza, że ożywienie w USA jest solidne i choć tu i ówdzie są widoczne pewne słabości, ogólnie sytuacja nie zmusza Fed do reakcji – komentował Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers. Na naszym podwórku emocji nie podkręciły dobre dane o makro. Stopa bezrobocia rejestrowanego zmalała w październiku do najniższego od blisko 30 lat poziomu 5 proc., z 5,1 proc. we wrześniu – podał w środę GUS. Analitycy podkreślają w dzisiejszych komentarzach, że chęć do zakupów i rynkowej aktywności zmniejsza perspektywa jutrzejszego święta Dziękczynienia w USA (w czwartek sesji na Wall Street nie będzie, a w piątek będzie skrócona).