Spore przetasowania nastąpiły w Millennium SFIO, gdzie doszło do zmian nazw aż sześciu funduszy. Z subfunduszu Globalnego Strategii Alternatywnych powstał Millennium Top Sectors. Ponadto subfundusz Obligacji Korporacyjnych zamienił się na Obligacji Globalnych, Absolute Return przekształcił się w subfundusz Multistrategii, w miejsce Konserwatywnego powstał Plan Spokojny, Globalny Stabilnego Wzrostu został zastąpiony przez Plan Wyważony, a Globalny Akcji to od teraz Plan Aktywny.
Millennium Top Sectors będzie globalnym portfelem z zalecanym horyzontem inwestycyjnym sięgającym pięciu lat. Jak podaje towarzystwo, w portfelu znajdą się głównie tytuły uczestnictwa funduszy akcji zagranicznych oraz papiery wartościowe i instrumenty rynku pieniężnego.
Millennium Obligacji Globalnych będzie składać się z papierów korporacyjnych polskich i zagranicznych spółek, denominowanych w złotym i euro, przy czym pozycje walutowe będą zabezpieczone. Horyzont inwestycyjny to minimum dwa lata. W portfelu Millennium Obligacji Globalnych zgromadzone są aktywa sięgające blisko 1 mld zł, z kolei łączne aktywa Millennium TFI to około 5,5 mld zł.
PKO TFI, czyli największy podmiot na rynku, połączyło dwa działające w ramach PKO Parasolowy FIO fundusze mieszane w jeden – PKO Zrównoważony (przejmujący) z PKO Strategicznej Alokacji. Ten pierwszy w około 46 proc. składa się z akcji polskich, a kolejne 36 proc. aktywów to polskie obligacje skarbowe. Jak podano, profil ryzyka i polityka inwestycyjna obu subfunduszy są zbliżone.