Reklama

Druga edycja badania zyskowności IKE

Rusza drugie badanie wśród uczestników Indywidualnych Kont Emerytalnych.

Publikacja: 04.09.2023 21:00

Druga edycja badania zyskowności IKE

Foto: Adobestock

Drugie w Polsce badanie dotyczące Indywidualnych Kont Emerytalnych (IKE) prowadzi właśnie Krzysztof Waliszewski, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Raport z poprzedniej edycji opisywaliśmy w grudniu ubiegłego roku.

Indywidualne Konta Emerytalne mają już blisko 20 lat historii, ale mimo dojrzałego wieku nadal nie cieszą się masową popularnością. – Nie do końca wiadomo dlaczego. Wprawdzie istnieją coroczne raporty Komisji Nadzoru Finansowego na temat tego produktu emerytalnego, ale koncentrują się raczej na wielkości całego rynku, a nie na tym, jak inwestują w ramach IKE drobni inwestorzy, ile za to płacą, a przede wszystkim, jakie stopy zwrotu osiągają – zauważa dr hab. Krzysztof Waliszewski, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Finanse
OKI mają szanse podbić nasze portfele i serca?
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Finanse
Zmiany w rozliczaniu firmowych aut
Finanse
Piątek na rynku: Spadająca inflacja, cios w LPP, awaria na giełdzie w Chicago
Finanse
Prześwietlamy IKE i IKZE. Ile naprawdę można zyskać? Zaskakująco dużo
Materiał Promocyjny
Mokotów z wyższej półki. Butikowe projekty mieszkaniowe SGI
Finanse
Maklerzy szykują się na emerytalne żniwa. Znów pachnie rekordami
Finanse
Kraken udostępnia swoje karty debetowe
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama