Reklama

Numizmatyka: Niepodległość i długo nic

NBP wyemituję monetę o nakładzie 38 mln sztuk.
Najnowsza moneta kolekcjonerska NBP, upamiętniająca 70-lecie Kultury Paryskiej.

Najnowsza moneta kolekcjonerska NBP, upamiętniająca 70-lecie Kultury Paryskiej.

Foto: materiały prasowe

Narodowy Bank Polski planuje w 2018 r. 14 emisji tzw. wartości kolekcjonerskich (banknotów i monet) oraz monet okolicznościowych. Tak skromnego planu nie było już od 2008 r. Dla porównania, w tym roku emisji będzie 25.

W ramach tych 14 emisji NBP zaoferuje kolekcjonerom 17 monet i jeden banknot. Czterem tematom zostaną bowiem poświęcone po dwie monety. W tym roku plan emisji zakłada wybicie aż 29 różnych monet i druk jednego banknotu.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama