Reklama

IRGiT: Giełdowy kłopot z VAT

Historia lubi się powtarzać. Grupa GPW znowu ma problem z rozliczeniem podatku VAT. W 2017 r. dotyczył on Towarowej Giełdy Energii. Teraz w centrum uwagi znalazła się Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych (IRGiT).
IRGiT: Giełdowy kłopot z VAT

Foto: Adobestock

W wyniku zakończonego przeglądu podatkowego w grupie GPW podjęto decyzję o konieczności zawiązania na dzień 31 grudnia 2019 r. rezerwy w kwocie 15,5 mln zł. Wątpliwości budzi moment powstania obowiązku podatkowego, a także moment powstania prawa do odliczenia podatku VAT w przypadku dostaw energii elektrycznej i gazu. IRGiT, na podstawie opinii niezależnych doradców, uważa, że dotychczasowe podejście w tym zakresie jest zgodne z prawem unijnym. Problem jest jednak z interpretacją krajowych przepisów.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama