Reklama

Zygmunt Solorz. Prąd z Rosji kusi polskiego miliardera

Zygmunt Solorz, który jest największym akcjonariuszem Zespołu Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin, chce wspólnie z Węgrami zbudować elektrownię jądrową w rosyjskim Kaliningradzie – donosi Polityka Insight.
Polski biznesmen Zygmunt Solorz (na zdjęciu) widzi szansę na współpracę z premierem Węgier Viktorem

Polski biznesmen Zygmunt Solorz (na zdjęciu) widzi szansę na współpracę z premierem Węgier Viktorem Orbánem.

Foto: materiały prasowe

Według jej informacji ZE PAK jest zainteresowany kupnem części udziałów w projekcie Bałtyckiej Elektrowni Jądrowej, należącej do Rosatomu, a jej partnerem przy tym projekcie ma być MVM, czyli największy producent energii na Węgrzech. Polityka Insight przekonuje, że Solorz chce przekonać polski rząd do budowy transgranicznego mostu energetycznego między Polską i Kaliningradem. Prąd z rosyjskiego atomu miałby pomóc Polsce w zaspokojeniu popytu na energię w momencie, gdy nad Wisłą wyłączona zostanie większość elektrowni węglowych.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama