Reklama

Synthos wyda 2 mld zł na inwestycje - Zbigniew Warmuz

Zbigniew Warmuz, z prezesem Synthosu rozmawia Barbara Oksińska.
Zbigniew Warmuz, prezes Synthosu.

Zbigniew Warmuz, prezes Synthosu.

Foto: Archiwum

W tym roku zrobiliście już dwa duże odpisy, które obniżyły wyniki Synthosu. Jednocześnie główny akcjonariusz Michał Sołowow ogłasza wezwanie na wszystkie akcje spółki. Można powiedzieć: dziwny zbieg okoliczności...

Oczywiście mam świadomość, że można tak powiedzieć. Nie była to łatwa decyzja, ale przegląd racjonalności i efektywności inwestycji to proces ciągły. W jego wyniku zdecydowaliśmy o wspomnianych odpisach. Fakt i termin ogłoszenia wezwania był dla zarządu niespodzianką. Z dzisiejszej perspektywy uważam, że dobrze się stało, że te zdarzenia zbiegły się w czasie. Akcjonariusze przed podjęciem decyzji inwestycyjnych powinni mieć – i w tym przypadku mają – możliwie pełny i aktualny obraz spółki.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama