Chodzi o modernizację Lokalnego Centrum Sterowania Ciechanów, znajdującego się na trasie Warszawa – Gdynia. Konsorcjum, na czele którego stoi giełdowa firma, zaproponowało najniższą cenę: 429 mln zł netto. Mimo to jego oferta została odrzucona. Powód: wadliwie sporządzone gwarancje.

Niedawno Trakcja Polska przegrała także rywalizację o drugi ważny kontrakt, dotyczący modernizacji stacji kolejowej Warszawa Gdańska. Czy to oznacza, że zabraknie jej zleceń do realizacji? – PKP PLK, które ogłasza przetargi na modernizację linii kolejowych, zapowiada ich wysyp w drugiej połowie roku. Poza tym z innym zleceniodawcą negocjujemy kontrakt o wartości około 150 mln zł – mówi Maciej Radziwiłł, prezes Trakcji Polskiej. Dodaje, że jego realizacja powinna zapełnić wolne moce spółki na ten rok.

W przyszłym tygodniu Trakcja Polska oraz trzy inne firmy będą prowadzić negocjacje dotyczące zakupu od Skarbu Państwa 85 proc. akcji Przedsiębiorstwa Robót Komunikacyjnych w Krakowie, również działającego na rynku infrastruktury kolejowej. – Od efektów tych rozmów zależy zarówno dalszy harmonogram, jak i zakończenie prywatyzacji tej spółki – twierdzi Maciej Wewiór, rzecznik MSP. Oprócz giełdowej firmy, negocjacje z resortem będą prowadzić też: KZN Bieżanów, ZUEiK Grupa ZUE i słowacki Żelsys.