DSS zwoła NWZA

- Jeżeli zaistnieją formalne przesłanki, to oczywiście zwołamy walne zgromadzenie – twierdzi Marek Kurzyk, dyrektor finansowy DSS. Informuje, że do spółki wpłynęły dwa wnioski od upadłość

Aktualizacja: 17.02.2017 00:00 Publikacja: 08.03.2012 17:57

DSS zwoła NWZA

Foto: spółka

- Z tego co wiemy, reszta wniosków została albo przez sąd cofnięta albo nigdy nie została złożona. W przypadku obu wniosków, o których zostaliśmy poinformowaniu, kwota zobowiązania jest sporna i jest przedmiotem negocjacji z kontrahentami. Jesteśmy świadomi, że informacje o wnioskach o upadłość są przez rynek odbierane bardzo negatywnie, ale zapłata zobowiązań spornych, która doprowadziłaby do wycofania tych wniosków, byłaby działaniem na szkodę spółki – twierdzi Marek Kurzyk, dyrektor finansowy DSS.

Dwa podmioty - Calatrava oraz Idea TFI - zażądały zwołania NWZA spółki. Wnioskują m.in. o zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej.

Dodatkowo Calatrava chce powołania niezależnego rewidenta do spraw szczególnych w celu zbadania projektu budowy odcinka C autostrady A2 oraz inwestycji spółki realizowanych w Mongolii. Spółka na razie nie chce się o tym wypowiadać. - Trwają na ten temat rozmowy i nie możemy dzisiaj tego komentować  - mówi Kurzyk. Dodaje, że jeżeli zaistnieją formalne przesłanki, to oczywiście spółka zwoła NWZA.

Kurzyk informuje, że spółka, w ramach konsorcjum z Bogl & Krysl, realizuje budowę odcinka C autostrady A2. - Ze względu na bardzo duże tempo mobilizacji oraz realizacji kontraktu, powstały poziom zobowiązań wobec dostawców materiałów i usług jest znaczny, część zobowiązań jest również przeterminowana – mówi.

Dodaje, że DSS proponuje kontrahentom rozkładanie spłaty zobowiązań w czasie jak również, w przypadkach, w których jest to możliwe, rozliczenie sald poprzez dostawę kruszyw znajdujących się w kopalniach grupy.

- Oba rozwiązania są przez naszych dostawców akceptowane, a łączny poziom zobowiązań systematycznie się zmniejsza. Niezależnie od tych działań pracujemy nad pozyskaniem dodatkowego finansowania obrotowego, które przyspieszyłoby proces regulowania zobowiązań wobec dostawców. Dyskutowane są również zmiany w zakresie podziału zadań w ramach konsorcjum, co doprowadziłoby do uwolnienia części zaangażowanej gotówki – mówi.

Budownictwo
Grupa Ghelamco z mniejszym długiem i uwagami audytorów
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Budownictwo
GTC bez uwag audytora i z pomysłem na PRS w Niemczech
Budownictwo
Przejęcie na rynku deweloperskim. Develia kupuje Bouygues Immobilier Polska
Budownictwo
Czy jest już fundament pod odbicie sprzedaży mieszkań?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Budownictwo
Polimex Mostostal mocniej pod kreską przez kontrakty energetyczne
Budownictwo
Rynek mieszkaniowy w przededniu obniżek stóp. Najpierw skończą się duże rabaty