Reklama

Victoria Dom: II półrocze z większą ofertą

Będący w trakcie publicznej oferty obligacji o wartości 11 mln zł warszawski deweloper w II kwartale zawarł 255 umów deweloperskich i rezerwacyjnych, o 33 proc. mniej rok do roku i o 57 proc. mniej względem rekordowego I kwartału br. W całym I półroczu sprzedaż wyniosła 848 lokali, o 13,8 proc. więcej niż rok wcześniej.
Victoria Dom: II półrocze z większą ofertą

Foto: materiały prasowe

Wiceprezes Waldemar Wasiluk przyznaje, że sprzedaż w II kwartale była lepsza od konserwatywnych założeń spółki. Menedżer ocenia popyt jako wysoki, a niższa sprzedaż to efekt relatywnie niskiej oferty, co jest wynikiem trudności administracyjnych. Victoria Dom planuje wprowadzenie do sprzedaży kilku nowych inwestycji, w tym pierwszego projektu w Krakowie. Spółka zakłada, że w 2021 r. sprzedaż wróci do dynamicznego trendu wzrostowego (w ostatnich latach spółka regularnie co roku notowała dwucyfrowe wzrosty).

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama