Flagowy projekt Ghelamco ze zgodą na użytkowanie

W sierpniu do biurowo-hotelowego kompleksu The Warsaw HUB zaczną się wprowadzać najemcy.

Publikacja: 23.07.2020 14:21

Flagowy projekt Ghelamco ze zgodą na użytkowanie

Foto: materiały prasowe

Belgijski deweloper, który właśnie zakończył przyjmowanie zapisów w ramach publicznej oferty obligacji o wartości 45 mln zł, uzyskał pozwolenie na użytkowanie liczącego 117 tys. mkw. powierzchni kompleksu The Warszaw HUB na warszawskiej Woli.

Na inwestycję o wartości 373 mln euro na koniec 2019 r. składają się dwie 130-metrowe wieże z łącznie 75 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 86-metrowa wieża z dwoma hotelami: Holiday Inn Express i pierwszym w Polsce Crowne Plaza – łącznie to ponad 430 pokoi i apartamentów. Dolną części kompleksu zajmą handel i usługi, w tym przestrzenie coworkingowe.

W budynkach zostaną zastosowane rozwiązania, które pozwolą chronić użytkowników przed rozprzestrzenianiem się wirusa: w windach zainstalowane zostaną dezynfekujące lampy UV.

– To był jeden z największych i najbardziej wymagających projektów w historii naszej firmy. Zbudowanie trzech wieżowców w samym sercu dwumilionowej metropolii, przy skrzyżowaniu ruchliwych arterii, linii tramwajowych i tunelu metra, było wielkim wyzwaniem logistycznym i konstrukcyjnym. Dziś, po kilku latach budowy, możemy z satysfakcją ogłosić zakończenie inwestycji i przywitać w The Warsaw HUB pierwszych najemców – skomentował Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i ds. rozwoju w Ghelamco Poland.

W trakcie realizacji jest kolejny biurowiec przy Rondzie Daszyńskiego, liczący 58 tys. mkw. The Warsaw Unit. Deweloper prowadzi tez luksusowe projekty mieszkaniowe: rewitalizuje kamienice na Foksalu i buduje apartamentowiec Flisac na Powiślu.

Reklama
Reklama

W przygotowaniu Ghelamco ma kolejne inwestycje biurowe na Woli (Wola Projekt, 40 tys. mkw. oraz Bellona Tower, 52 tys. mkw.) i Ochocie (Sobieski Tower, 45 tys. mkw.), a także w Łodzi (Nowe Soho, 80 tys. mkw.).

Budownictwo
Jarosław Sojka, DM Michael/Ström: Kłopoty Ghelamco nie zachwiały rynkiem obligacji deweloperskich
Budownictwo
Murapol podtrzymał wcześniejsze założenia
Budownictwo
Murapol po konferencji: cel sprzedaży ponad 3 tys. mieszkań podtrzymany
Budownictwo
Murapol ze stabilnym wynikiem finansowym w I półroczu
Budownictwo
Budowlane spółki z giełdy zarzucają energetyczne sieci
Budownictwo
Dekpol z rekordowymi wynikami półrocznymi i kursem akcji
Reklama
Reklama