Deweloper mieszkaniowo-komercyjny rusza z emisją pierwszej transzy obligacji dla inwestorów indywidualnych, jej wartość ustalono na maksymalnie 50 mln zł. Całkowita wartość programu to 300 mln zł.

Echo oferuje kupon w wysokości WIBOR6M plus 4 pkt. proc. marży, co dziś oznacza 6,87 proc. w skali roku, wykup nastąpi po trzech latach. Sprzedaż rusza 10 stycznia i potrwa do 21 stycznia. Agentem oferującym jest Biuro Maklerskie PKO BP.

Deweloper deklaruje, że wpływy wykorzysta na rozwój biznesu. W tym roku zapadają cztery serie papierów notowanych na Catalyst, w tym dwie dla Kowalskich: w maju o wartości 50 mln zł (kupon to WIBOR6M plus 2,8 pkt. proc. marży), a w październiku o wartości 75 mln zł (tu marża to 2,9 pkt. proc.).

– Strategia Echo Investment zakłada rozwój w sektorze mieszkań na sprzedaż oraz na wynajem, przy zachowaniu dużej skali działalności w nieruchomościach komercyjnych. W ostatnich latach, przez wzrost organiczny oraz przejęcie Archicomu, grupa stała się jednym z pięciu największych deweloperów sprzedających mieszkania w Polsce. Naszym celem jest dalsze umacnianie pozycji, przy utrzymaniu wysokiego poziomu marży na projektach – skomentował Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment. Deweloper w banku ziemi ma parcele zabezpieczające projekty na najbliższe 5 lat.

Echo to jeden z nielicznych deweloperów, którzy regularnie wypuszczają obligacje dla Kowalskich. Od 2014 r. wartość emisji wyniosła ponad 630 mln zł, z czego na Catalyst notowane są walory o wartości 330 mln zł, a pozostałe zostały wykupione zgodnie z terminami zapadalności.