XTB z licencją w Indonezji. Spółka wzmacnia się na Bliskim Wschodzie

Firma XTB z przytupem kończy rok 2024 r. Spółka poinformowała o uzyskaniu licencji w Indonezji, a także o wzmocnieniu obecności na Bliskim Wschodzie.

Publikacja: 30.12.2024 10:05

XTB z licencją w Indonezji. Spółka wzmacnia się na Bliskim Wschodzie

Foto: AdobeStock

O tym, że XTB planuje ekspansję na Indonezję było wiadomo już wcześniej. Firma otwarcie mówiła, że stara się tam uzyskać licencję, która pozwoli na rozpoczęcie działalności w nowym kraju. Teraz jest to już możliwe. W grudniu spółka zależna, XTB Indonesia Berjangka, otrzymała licencję PALN wydaną przez lokalnego regulatora Bappebti Indonesia. Dzięki niej rezydenci Indonezji zyskają dostęp do inwestycji w akcje i ETF-y oferowane przez XTB.

Czytaj więcej

Omar Arnaout: XTB patrzy odważniej na Francję i Niemcy

- Ta licencja znacząco przybliża nas do rozpoczęcia działalności operacyjnej w Indonezji. Za nami intensywne miesiące, podczas których wykonaliśmy ogromną pracę organizacyjną, regulacyjną oraz technologiczną, aby móc wystartować na tym perspektywicznym rynku. Szacujemy, że w pierwszej połowie 2025 roku będziemy mogli rozpocząć tam działalność - mówi Omar Arnaout, prezes zarządu XTB.

XTB na nowych rynkach

Na tym jednak nie koniec. Pod koniec grudnia XTB otrzymała również licencję Securities and Commodities Authority (SCA) w Emiratach Arabskich.  Jak przekonuje spóła, licencja 5-tej kategorii pozwoli jej na poprawę efektywności kosztowej i operacyjnej, zwiększenie zakresu usług świadczonych klientom w regionie oraz zwiększenie zatrudnienia i otwarcie nowego biura poza specjalną strefą ekonomiczną w Dubaju. „Warto przypomnieć, że region Bliskiego Wschodu jest jednym z najszybciej rozwijających się w XTB biorąc pod uwagę przychody z działalności operacyjnej. Tylko w trzecim kwartale 2024 wzrosły one o 44,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku” - wskazuje XTB.

Czytaj więcej

XTB znów najmocniejsze. Liczby rachunków maklerskich w górę

Nie jest tajemnicą, że XTB na tym nie zamierza poprzestawać. Firma informowała wcześniej, że stara się również o licencję w Brazylii.

Biura maklerskie
XTB bije rekordy po wynikach. Co sądzą analitycy?
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Biura maklerskie
XTB wprowadza nowy produkt na rynku francuskim
Biura maklerskie
Akcje XTB najwyżej w historii. Zmienność wspiera notowania
Biura maklerskie
Beata Szparaga - Waśniewska nowym szefem analityków BM mBanku
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Biura maklerskie
W Polsce dzisiaj wszystko się zgadza. Widać to na rynku akcji, jak i długu
Biura maklerskie
XTB korzysta na zmienności