Jak wynika z danych KDPW w marcu firmie XTB przybyło ponad 11,2 tys. rachunków maklerskich. Po raz kolejny okazał się to najlepszy wynik w całej branży. Przyrost liczby prowadzonych kont zanotowało także BM mBanku. W tym przypadku mowa o wzroście przekraczającym 1,7 tys. W DM BOŚ przybyło z kolei prawie 1,4 tys. kont.

XTB tym samym umocniło się na drugiej pozycji jeśli chodzi o liczbę prowadzonych rachunków na rynku polskim. Kont związanych z obrotem instrumentami na GPW ma prawie 230,5 tys. Liderem niezmiennie pozostaje BM mBanku z 441,6 tys. rachunków. Trzecie miejsce należy do BM Pekao, które prowadzi prawie 205,8 tys. kont.

W skali całego rynku na koniec marca firmy prowadziły 1,757 mln rachunków papierów wartościowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dane KDPW nie rozdzielają kont na aktywne i nieaktywne. Dane GPW pokazują zaś, że tych aktywnych jest jednak zdecydowanie mniej. W 2023 r. za konta aktywne, czyli takie na których w ciągu roku dokonano chociaż jednej transakcji, można było uznać jedynie 14 proc. rachunków.