Reklama

Pieniądze klientów Getin Noble są bezpieczne

Prezes Artur Klimczak zapewnia, że bank realizuje wszelkie zlecenia klientów a w razie potrzeby NBP jest gotowy go wesprzeć

Publikacja: 19.11.2018 14:27

Pieniądze klientów Getin Noble są bezpieczne

Foto: materiały prasowe

Jaka jest sytuacja finansowa Getin Noble Banku?

-  Źródło tego co dzieje się w mediach nie było związane z działalnością operacyjną banku, lecz uwarunkowane przez niezależne od spółki czynniki zewnętrzne. Wszelkie organy nadzoru znają naszą sytuację szczegółowo, w ramach swoich kompetencji mają podgląd w to, co się dzieje w finansach banku. W niedzielę wieczorem zebrał się Komitet Stabilności Finansowej by ocenić sytuację systemu finansowego i uznał ją za stabilną. Zebrał się także zarząd NBP i prezes Adam Glapiński powiedział wprost, że pieniądze klientów Getin Noble Banku są bezpieczne i w razie potrzeby bank centralny jest gotów udzielić odpowiedniego wsparcia.

Czy odczuliście odpływ depozytów?

- Bank jest sprawny operacyjnie, realizuje na bieżąco wszelkie zlecenia i dyspozycje klientów. NBP zadeklarował gotowość udzielenia wsparcia jakie leży w jego kompetencjach. Głównie chodzi o kwestie płynnościowe. W niektórych mediach pojawiają się nieścisłe, przekręcone, a wręcz nieprawdziwe informacje na temat naszego banku. Nie tylko my, ale i sam NBP prosi media, aby nie szukały sensacji i rzetelnie relacjonowały wydarzenia.

Czy plany naprawy i ochrony kapitału, zatwierdzone kilka miesięcy temu przez KNF, są przez bank realizowane zgodnie z założeniami?

Reklama
Reklama

- Aż do ubiegłej niedzieli plany te były realizowane i na bieżąco monitorowane przez KNF. Ostatnie miesiące przyniosły istotne zmniejszenie luki kapitałowej. Dbając o płynność musieliśmy lekko podnieść oprocentowanie lokat, więc cała sprawa z pewnością wpłynie na nasz biznes.

Banki
Wysp strategii giełdowych banków. Zapowiada się ostra walka o klientów
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Banki
BNP Paribas BP: główny akcjonariusz zmniejsza zaangażowanie do 75 proc.
Banki
BNP Paribas chce mieć milion nowych klientów. I obiecuje podwojenie dywidendy
Banki
Perspektywy bankowości prywatnej w Polsce. AI lepiej dopasuje usługi?
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Banki
Banki liczą na więcej milionerów i sukcesji
Banki
Ważna zmiana w zarządzie BGK
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama