Technologie

ABC Data chce akcji Optimusa

Giełdowy dystrybutor przekazał Optimusowi wniosek o zamianę 3,12 mln
warrantów na nowe akcje po 1,8 zł za sztukę
Foto: Materiały Inwestora

ABC Data zasygnalizowała Optimusowi (przesyłając odpowiedni wniosek), że chce wymienić część posiadanych warrantów subskrypcyjnych na nowe akcje tej spółki. Zwróciła się ponadto o wskazanie podmiotu uprawnionego do przyjmowania zapisów i rachunku bankowego, na który ma wpłacić należność za papiery. ABC Data utrzymuje, że cena emisyjna nowych akcji wynosi 1,8 zł. Na GPW akcje Optimusa kosztują obecnie po 2,83 zł.

Optimus nie ustosunkował się jak na razie do wniosku ABC Daty. "Po zajęciu stanowiska w powyższym przedmiocie zarząd spółki przekaże je do publicznej wiadomości w odrębnym komunikacie" - czytamy w informacji. Można założyć, że Optimus będzie opierał się przez przekazaniem papierów ABC Dacie, na przedstawionych przez nią warunkach. Władzie producenta i dystrybutora gier komputerowych utrzymują, że cena emisyjna nowych akcji powinna wynosić 2,5 zł. Ponadto stawiają otwarte pytania o zasadność podwyższania kapitału dla ABC Daty.

Giełdowy dystrybutor sprzętu komputerowego, zgodnie z umową z 2007 r. o współpracy obu firm, ma 18,76 mln warrantów wymienialnych na taką samą liczbę akcji Optimusa. Pakiet może stanowić docelowo 17,25 proc. podwyższonego kapitału Optimusa. Warranty mogą być skonwertowane w dwóch transzach. Pierwsza, która liczy 3,12 mln sztuk, może być wymieniona już 5 listopada. Druga za rok.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.