Technologie

Krocie z nowego Wiedźmina

Gra, której premiera planowana jest na wiosnę przyszłego roku ma
zapewnić producentowi (grupie CD Projekt kontrolowanej przez giełdowy
Optimus) rekordowe w historii zarobki
Foto: materiały prasowe

Przedstawiciele Optimusa nie chcą jednak ujawnić jakich przychodów i zysków oczekują ze sprzedaży Wiedźmina 2. Jego poprzednika (trafił na rynek w 2007 r.) kupiło do tej pory 1,5 mln klientów co zapewniło producentowi 36 mln zł przychodów.

Koszt produkcji sięgnął 27 mln zł. - Budżet Wiedźmina 2 przekroczy 30 mln zł. Spodziewamy się, że przychody jak i zyski daleko przekroczą te, które osiągnęliśmy z Wiedźmina - mówi Michał Kiciński, prokurent Optimusa i jeden z założycieli grupy CD Projekt. Szacuje, że ok. połowy z zakładanych przychodów uda się osiągnąć już w 2011 r. W kolejnych latach wpływy z tego tytułu będą spadać. Zapowiada, że 2011 r. będzie rekordowy w historii grupy CDP. Do tej pory najlepszym był 2007 r. kiedy zysk sięgnął 8 mln zł. - Chcemy kilkukrotnie podnieść tę poprzeczkę - oświadcza. Nie rozwija tematu.

Oprócz Wiedźmina 2 Optimus będzie zarabiał, tak jak dotychczas, na wydawaniu gier innych producentów i dystrybucji filmów Disneya. Coraz większe znaczenie nabiera również dystrybucja gier w wersji cyfrowej przez serwis Gog.com.

- Sprzedaż w tym kanale rośnie w tempie 100 proc. rocznie. Chcemy tę dynamikę, dzięki kilku zaplanowanym na jesień tego roku wydarzeniom, utrzymać też w 2011 r. - wskazuje Kiciński. Producent Wiedźmina 2 bardzo konsekwentnie buduje jego wizerunek przed premierą. - Wprowadzanie nowej gry na rynek to proces rozłożony na kilka kwartałów. Widzimy już jednak, jak duże zainteresowanie wzbudza nasz projekt wśród graczy i wydawców. Już na obecnym etapie produkcji gra spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem mediów i graczy - mówi przedstawiciel Optimusa. Od poniedziałku Wiedźmin 2 będzie prezentowany na największych na świecie targach komputerowych w niemieckiej Kolonii.

O efektach targów a także planach związanych z nowym produktem, spółka poinformuje na konferencji 23 września. - Być może przedstawimy na tym spotkaniu nasze cele sprzedażowe związane z Wiedźminem 2. Na chwilę obecną mogę jedynie powiedzieć, że są znacznie większe niż w przypadku Wiedźmina - podsumowuje Kiciński. Więcej o Wiedźminie 2 i Optimusie czytaj w poniedziałkowym "Parkiecie".

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.