Technologie

Komputronik w tym roku otworzył już 40 nowych salonów

Poznański dystrybutor sprzętu informatycznego ma ponad 300 sklepów

- Tak szybki rozwój jest możliwy dzięki systematycznej realizacji naszej strategii, zgodnie z którą chcemy utrzymać pozycję czołowej sieci ze sprzętem IT i elektroniką użytkową - mówi Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika

Foto: PARKIET, Andrzej Cynka A.C. Andrzej Cynka

Sieć sprzedaży Komputronik od początku roku powiększyła się o 40 nowych placówek.

Większość nowych salonów rozpoczęło działalność na zasadach franczyzy. Dodatkowo siedem sklepów zostało przeniesionych do nowych lokalizacji w galeriach handlowych bądź do lokali o większej powierzchni w bardziej atrakcyjnych rejonach miast. Spółka zdecydowała się także zlikwidować trzy salony, których rentowność była zbyt niska.

Obecnie sieć salonów Komputronik (własnych, franczyzowych oraz partnerskich) liczy ponad 300 punktów na terenie całej Polski. Do końca tego roku, jak zapowiadają przedstawiciele firmy, powinna zwiększyć się o kilka kolejnych.

- Tak szybki rozwój jest możliwy dzięki systematycznej realizacji naszej strategii, zgodnie z którą chcemy utrzymać pozycję czołowej sieci ze sprzętem IT i elektroniką użytkową - mówi Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika - Paradoksalnie, pozytywnym czynnikiem okazało się pogorszenie koniunktury rynkowej, które skłoniła wielu pojedynczych resellerów do działania pod szyldem dużej sieci handlowej – dodaje. Buczkowski przewiduje, że proces konsolidacji polskiego rynku IT będzie postępował. W jego opinii dotyczy to zarówno rynku sprzedaży detalicznej, jak też dystrybucji.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.