Firmy

BioMaxima: Duże kontrakty mają poprawić wyniki w ostatnim kwartale

W I półroczu zysk netto spółki notowanej na małej giełdzie, działającej w obszarze biotechnologii na rynku diagnostyki laboratoryjnej, spadł o ponad 12 proc., do 641 tys. zł.
Foto: GG Parkiet

W tym samym czasie przychody wzrosły o ponad 7 proc., do 11,93 mln zł. Zarząd przewiduje jednak, że wyniki w IV kwartale będą wyraźnie lepsze. Tłumaczy, że słabszy zysk netto wynika z mniejszej ilości wysoko rentownych zamówień dla kontrahenta z Danii, wzrostu wynagrodzeń w związku z rozwojem działu handlowego i zatrudnieniem nowych pracowników.

Spółka prowadzi rozmowy w sprawie kilku dużych kontraktów. Według zarządu część z nich powinna zostać podpisana właśnie w ostatnich miesiącach tego roku. BioMaxima realizuje również kolejne zamówienia od nowych dystrybutorów, m.in. z Ukrainy, Somalii, Indonezji, Afganistanu, Pakistanu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.