Na poniższym obrazku prezentujemy okno programu wraz z aktualną analizą wykresu indeksu WIG20 w interwale dziennym, obejmującym ostatnie sześć miesięcy. Po lewej stronie okna znajdują się narzędzia pozwalające na samodzielne rysowanie po obszarze wykresu, tzn. linie wsparcia i oporu, linie trendu, kanały cenowe, prostokąty, koła, zniesienia, łuki i wachlarze Fibonacciego, widły cenowe, kanały regresji, a także możliwość zaznaczenie przy pomocą strzałek sygnałów kupna i sprzedaży oraz możliwość wprowadzania na wykres tekstu. Aby użyć jednej z opcji, wystarczy kliknąć odpowiednią ikonkę, wybrać interesujące nas narzędzie i przenieść kursor na pole wykresu. Na poniższym obrazku zaznaczyliśmy przykładowo linię oporu w okolicy 2425 pkt i linię wsparcia przy 2260 pkt. Wyznaczony w ten sposób obszar pokazuje konsolidację, z której indeks blue chips nie może wydostać się od maja tego roku.

Skorzystaj z naszej aplikacji do analizy technicznej

W górnym menu aplikacji mamy więcej opcji do wyboru. Zaczynając od lewej jest tam możliwość zapisywania wykresów, tworzenia i ładowania szablonów. Jeśli więc ktoś ma swój ulubiony zestaw wskaźników, to może wprowadzić go na wykres, zapisać jako szablon, a potem otwierać na każdym dowolnym wykresie. Daje to więc wygodę i oszczędność czasu. W następnym okienkach mamy możliwość wyboru konkretnego instrumentu finansowego, od opcji walutowych, przez kontrakty terminowe na WIG20 po wszystkie akcje notowane na GPW i NewConnect. Kolejne dwa okienka dają możliwość wyboru interwału czasowego: od intraday, przez dzienne, tygodniowe, aż po miesięczne. Dostępny zakres czasowy analizy to od jednego dnia do dziesięciu lat. Kolejna opcja daje dostęp do dziesięciu typów wykresów, m. in. świecowego, liniowego, słupkowego, punktowego i Heiken-Ashi.

Nasza aplikacja umożliwia też porównywanie stóp zwrotu wielu instrumentów, a więc możemy np. na wykres WIG20 nałożyć zmiany procentowe innego indeksu i sprawdzić, który radzi sobie w analizowanym czasie lepiej. Ponadto możemy analizować wykres w skali logarytmicznej i procentowej. Najważniejsza opcja dla techników to oczywiście wybór wskaźników. Jest ich ponad 70. Oprócz standardowych indykatorów, jak MACD, oscylatory i średnie kroczące, mamy też dostęp do formacji świec japońskich. Możemy przykładowo wybrać "Młot", a aplikacja sama sprawdzi i ewentualnie zaznaczy, czy na analizowanym wykresie znajduje się taki układ świec. Swoje analizy można zapisywać w formacji plików PNG i publikować chociażby na Twitterze. Zachęcamy do korzystanie z narzędzia i przesyłania nam uwag dotyczących jego funkcjonowania.