Zagraniczna Spółka Dnia

Pandemia oznacza przejściowe problemy

The Walt Disney. Trudny czas dla platformy.
Foto: Bloomberg

Akcje producenta filmów i właściciela platformy streamingowej Disney+ spadały podczas wtorkowej sesji o ponad 4 proc. W ten sposób inwestorzy reagują na słabszy od zapowiadanego przyrost subskrypcji platformy.

Eksperci m.in. Deutsche Banku prognozowali, że w IV kw. 2021 roku obrotowego (okres lipiec–wrzesień) Disney+ zyska 13 mln nowych użytkowników. Okazuje się jednak, że wzrost utrudnia m.in. pandemia. – Odrodzenie wariantu delta negatywnie wpłynęło na produkcję niektórych projektów. Oprócz tego zawieszono również rozgrywki India Premier League, które można oglądać na naszej platformie, co również wpłynie na liczbę klientów – stwierdził prezes Disneya Bob Chapek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.