Wierzytelności

Windykatorzy ruszają tłumnie po dług

W czwartek rozpoczyna się publiczna emisja obligacji firmy windykacyjnej Best. Spółka chce z niej pozyskać 10 mln zł.
Foto: Adobestock

Sprzedawane są pięcioletnie papiery, o zmiennym kuponie, których oprocentowanie oparte jest na trzymiesięcznej stawce WIBOR i powiększone o marżę w wysokości 4,2 proc. Obecnie daje to oprocentowanie na poziomie około 4,4 proc., a odsetki mają być wypłacane co trzy miesiące.

Dla firmy Best będzie to drugie podejście do rynku obligacji w ostatnim czasie. Lipcowa emisja okazała się jednak tylko połowicznym sukcesem. Firma z planowanych 25 mln zł pozyskała 10,7 mln zł. Wtedy jednak oferowane były papiery o stałym oprocentowaniu wynoszącym 4,4 proc. – Biorąc pod uwagę bieżące warunki rynkowe, zdecydowaliśmy się powrócić do sprawdzonych rozwiązań i zaoferować obligacje o zmiennym oprocentowaniu. Liczymy, że w połączeniu z atrakcyjną marżą przełoży się to na zainteresowanie papierami dłużnymi Best wśród inwestorów indywidualnych – wskazuje Krzysztof Borusowski, prezes firmy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.