REKLAMA
REKLAMA

Wierzytelności

Zmiany w zarządzie Kruka

Agnieszka Kułton oraz Iwona Słomska rozstają się z zarządem windykatora.
Foto: materiały prasowe

Agnieszka Kułton, która była odpowiedzialna za obszar zarządzania wierzytelnościami, ze stanowiskiem członka zarządu oficjalnie rozstanie się 28 maja. Jak poinformowała spółka rezygnacja ta wynika ze względów zdrowotnych. Szef Kruka, Piotr Krupa, na jej miejsce rekomenduje Piotra Kowalewskiego, który od wielu lat jest związany z firmą, a obecnie rolę dyrektora odpowiedzialnego za obszar zarządzania niezabezpieczonymi wierzytelnościami detalicznymi.

- Nigdy nie ma dobrych momentów na tego typu zmiany. Te, które dzisiaj mamy do przekazania są przemyślane, uzasadnione i jesteśmy na nie dobrze przygotowani. Pierwszą informacją jest podjęcie decyzji przez Angieszkę o rezygnacji z pełnienia funkcji członka zarządu ds. Zarządzania Wierzytelnościami. Po 18 latach w Kruku i po 14 latach w zarządzie, podjęła ona trudną decyzję o swojej rezygnacji z przyczyn zdrowotnych. To, czego ze swoim zespołem dokonała Agnieszka, dzięki ciężkiej i systematycznej pracy, to wysoka jakość i efektywność naszych procesów operacyjnych. Szanuję decyzję Agnieszki, rozumiem ją i jednocześnie jestem spokojny o kontynuowanie jej wizji i pracy przez Piotra Kowalewskiego, którego zarekomendowałem radzie nadzorczej w celu powołania do zarządu Kruka. Piotr to lider z wieloletnim doświadczeniem w procesach operacjach w Polsce, jak i w zarządzaniu międzynarodowym – komentuje Piotr Krupa.

Z zarządem rozstaje się również Iwona Słomska, która odpowiadała za PR, Marketing i zasoby ludzkie. We władzach spółki pozostanie ona do końca lipca 2020 r. Jej rezygnacja wynika z „ważnych powodów osobistych". Jej dotychczasowe obowiązki zostaną przekazane pozostałym członkom zarządu. - Mam do przekazania jeszcze drugą wiadomość o decyzji, którą podjęliśmy razem z Iwoną Słomską. Po wielu latach wspólnego rozwoju organizacji dobiegł końca etap mojej i Iwony współpracy. Doceniam i dziękuję Iwonie za ogrom pracy i zaangażowania, jakie przez lata włożyła w budowanie Kruka. Procesy, za które Iwona jest odpowiedzialna, będą kontynuowane bez zakłóceń, a jej managerowie raportować będą docelowo do poszczególnych członków zarządu. Wzmacniamy też rolę i odpowiedzialność managerów odpowiedzialnych za te funkcje w spółkach lokalnych – komentuje Piotr Krupa. - Jestem przekonany, że podjęte decyzje, są dobre zarówno dla Agnieszki i Iwony, jak i dla samego Kruka. Dla mnie Kruk był, jest i będzie moją pracą i pasją – firmą którą założyłem i chcę rozwijać dalej. W zarządzie pozostaje ze mną Michał Zasępa i Urszula Okarma, którzy deklarują jeszcze mocniejsze zaangażowanie i motywację, aby dalej rozwijać Kruka. Mam nadzieję, że niebawem do składu zarządu dołączy Piotr Kowalewski, który od lat współpracował bezpośrednio z zarządem. Przed nami jeszcze wiele szans biznesowych i planów, które zamierzamy zrealizować. Oczywiście dziś mamy do czynienia z pandemią koronawirusa i wiele zależy od otoczenia, w którym będziemy funkcjonować, ale jeszcze więcej zależy od nas – kończy Piotr Krupa.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA