Wierzytelności

Kruk szykuje kolejny program emisji obligacji

Zarząd firmy windykacyjnej Kruk podjął uchwałę w sprawie ustalenia VIII programu emisji obligacji publicznych. Ma on opiewać maksymalnie na 700 mln zł.
Foto: Adobestock

- Rozpoczynamy proces zatwierdzania dokumentacji przed KNF, po którym będziemy mogli już po raz ósmy z kolei zaoferować prospektowy program emisji obligacji. Podobnie jak trwający siódmy program, w ramach którego wyemitowaliśmy dotąd dwie serie obligacji, nowy będzie skierowany przede wszystkim do inwestorów  indywidualnych, ale też nie wyklucza on transz dla inwestorów instytucjonalnych. I podobnie jak obecnie, również pod ósmym programem łączna wartość emisji  będzie mogła wynieść maksymalnie 700 mln zł – wskazuje Piotr Krupa, prezes Kruka. Na co spółka będzie chciała przeznaczyć pozyskane ewentualnie pieniądze?

- Środki pozyskiwane z emisji obligacji przeznaczamy na finansowanie działalności inwestycyjnej i operacyjnej grupy Kruk. Nakłady na inwestycje z 1 kwartału 2021, które były powyżej naszych założeń  budżetowych, dają podstawy do większego apetytu na kolejne zakupy pakietów i uzasadniają decyzję o kolejnym programie  emisji obligacji. Obligacje, co wielokrotnie już zaznaczaliśmy, stanowią dla Kruka ważne źródło finansowania i zapewniają jego dywersyfikację – podkreśla Krupa.

KRUK dotychczas wyemitował niezabezpieczone obligacje o łącznej wartości nominalnej  2,5 mld zł, z czego 1,2 mld zł już wykupił. W tym roku spółka musi wykupić papiery o wartości 475 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.