Wierzytelności

Panika na akcjach Kruka

W czwartkowe południe notowania windykacyjnej firmy spadają o ponad 11 proc., do 154 zł, a handel odbywa się przy wzmożonych obrotach. Jedną z przyczyn tej paniki mogą być pomysły wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła dotyczące zakazu egzekucji komorniczych z nieruchomości.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Sprawę jako pierwszy opisał dwa dni temu „Dziennik Gazeta Prawna". Inwestorzy jednak z opóźnieniem przyjęli do wiadomości plany wiceministra, notowania Kruka wczorajszy dzień zakończyły zwyżką o 0,3 proc.

Jak pisze „DGP" Marcin Warchoł, który jest jednocześnie pełnomocnikiem rządu ds. praw człowieka, po przeanalizowaniu kilkuset skarg, które do niego wpłynęły, uważa, że potrzebne są trzy zmiany w polskim prawie, które jako wiceminister sprawiedliwości będzie mógł forsować. Jego zdaniem przede wszystkim trzeba zakazać egzekucji z nieruchomości, gdy dług stanowi zaledwie ułamek wartości lokalu mieszkalnego, który miałby iść pod młotek. Ponadto wiceminister chce zmian w zakresie ograniczenia w sprzedawaniu długów i zwiększenia zakresu zadań komorniczych.

Inwestorzy na warszawskim parkiecie zdają się obawiać, że plany pełnomocnika rządu mogą negatywnie wpłynąć na działalność Kruka.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.