REKLAMA
REKLAMA

Transport

OT Logistics: Rosnąca spedycja

Plan naprawczy realizowany w grupie OT Logistics, w tym zwłaszcza kontrola kosztów oraz działania zmierzające do wzrostu sprzedaży usług spedycyjnych, portowych i żeglugowych, przynoszą efekty w postaci poprawy rentowności.
Foto: materiały prasowe

Dotychczas jedynie w przewozach kolejowych nie udało się firmie osiągnąć zakładanych celów. Ponadto cały czas problemem są wysokie zobowiązania. – Wynik netto grupy wciąż obciążony jest znacznymi kosztami finansowymi, jednak redukujemy zadłużenie i wiemy, że niebawem obciążenia te będą się zmniejszać – twierdzi Radosław Krawczyk, prezes OT Logistics.

Przypomina o dwóch ważnych umowach dotyczących sprzedaży nieruchomości we Wrocławiu i udziałów w firmie Deutsche Binnenreederei razem z flotą statków rzecznych. – Oczekujemy, że efekty tych działań pozwolą zredukować zadłużenie o około 130 mln zł. Zakładamy też znaczną poprawę płynności finansowej w kolejnych miesiącach – uważa Krawczyk.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA