REKLAMA
REKLAMA

Transport

OT Logistics: Bliżej sprzedaży biznesu żeglugi śródlądowej

Niemiecka firma Rhenus PartnerShip, która chce kupić od OT Logistics biznes żeglugi śródlądowej, nie zgłosiła żadnych zastrzeżeń do badania due diligence przeprowadzonego na potrzeby tej transakcji.

OT Logistics, którym kieruje Konrad Hernik, planuje sprzedać biznes żeglugi śródlądowej za 18 mln euro plus VAT.

Foto: Fotorzepa/Andrzej Cynka

Tym samym ziścił się jeden z warunków zawieszających umowy nabycia: 81,1 proc. akcji Deutsche Binnenreederei, część floty rzecznej oraz praw i obowiązków z zawartych kontraktów związanych z tymi aktywami. Do sfinalizowania transakcji konieczne jest jeszcze zwolnienie zabezpieczeń ustanowionych na sprzedawanym majątku przez banki finansujące OT Logistics oraz agentów działających w imieniu obligatariuszy giełdowej spółki. Umowa dotycząca sprzedaży biznesu żeglugi śródlądowej została podpisana 15 lipca. Wartość transakcji określono na 18 mln euro (79,4 mln zł według obecnego kursu NBP) plus podatek VAT. Wcześniej szacowano ją na nieco wyższym poziomie, bo prawie 19,6 mln euro.

OT Logistics informuje, że planowana sprzedaż jest istotnym elementem realizowanego planu naprawczego. Przede wszystkim ma on zapewnić pieniądze na redukcję zadłużenia i przyczynić się do poprawy płynności grupy. Po sprzedaży posiadanych aktywów spółka chce zachować aktywności w zakresie obsługi klientów żeglugi śródlądowej z wykorzystaniem części sprzedanych aktywów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA