Technologie

Ultimate Games mocno w górę

Studio pochwaliło się wysoką dynamiką przychodów i zysków. Jakie będą kolejne kwartały?
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Notowania Ultimate Games zaczęły tydzień od solidnych wzrostów. Około godz. 12 za akcję studia trzeba zapłacić 33 zł po wzroście o ponad 6 proc. Zwyżce towarzyszy wysoki wolumen akcji. Od rana właściciela zmieniło już ponad milion walorów.

W piątek wieczorem na rynek trafił raport finansowy za III kwartał. Przychody (całkowite) w tym okresie poszły w górę do 4,6 mln zł z 2,8 mln zł, zysk operacyjny do 2,1 mln zł z 1,4 mln zł, a zysk netto do 4,6 mln zł z 1,1 mln zł.

Narastająco, w trakcie trzech kwartałów przychody grupy przekroczyły 11 mln zł wobec nieco ponad 5 mln zł w analogicznym okresie zeszłego roku. Zysk operacyjny wzrósł do 5,9 mln zł z niespełna 3 mln zł, a zysk netto poszedł w górę do 6,6 mln zł z prawie 3 mln zł. Przepływy z działalności pieniężnej były dodatnie, przekroczyły 2,1 mln zł na koniec września.

„Przeprowadzona przez spółkę analiza wskazuje, że pandemia koronawirusa nie wpłynęła negatywnie na sprzedaż produktów grupy, a tym samym na sytuację finansową i wyniki finansowe" – czytamy w raporcie finansowym.

- Istotny wpływ na wzrost przychodów i zysku netto w analizowanym okresie miały m.in. stabilna sprzedaż serii Ultimate Fishing Simulator na PC wraz z dodatkami DLC oraz dalsze poszerzanie portfolia produkcyjno-wydawniczego o nowe gry. W trzech minionych kwartałach wydaliśmy łącznie ponad 70 gier i dodatków, głównie na platformę Nintendo Switch. Naszym celem w ciągu 2-3 najbliższych lat jest znalezienie się w czołówce firm, które wydają gry na konsoli Microsoftu i Sony – zapowiada Mateusz Zawadzki, prezes Ultimate Games.

Przyszłoroczne plany studia zakładają wydanie ponad 200 produkcji. Raportowana we wrześniu liczba graczy oczekujących na zakup gier z portfolio Ulitmate Games w sklepie Steam wynosi ponad 1 mln.

W minionych miesiącach do grupy kapitałowej dołączyły nowe spółki: Manager Games, Demolish Games, ConsoleWay, Games Box oraz 3T Games. Niedawno podano, że ConsoleWay planuje wejście na rynek NewConnect w IV kwartale 2021 r.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.