Technologie

Big Cheese Studio: Wkrótce debiut na głównym parkiecie

Do kilkunastu spółek z sektora gier notowanych na rynku głównym GPW wkrótce dołączy kolejna: Big Cheese Studio. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła w środę jej prospekt emisyjny. Ma zostać opublikowany 14 października.
Foto: Bloomberg

Spółka chce zadebiutować na GPW jeszcze w tym kwartale. Z emisji akcji zamierza pozyskać pieniądze na rozbudowę zespołu i produkcję trzech autorskich gier, których wydanie planuje do 2023 r. Łukasz Dębski, prezes Big Cheese Studio informuje, że chodzi o tytuły „B17 Squadron", „Pizza Empire" oraz jeden jeszcze niezapowiedziany.

Obecnie flagowym tytułem studia jest „Cooking Simulator", który został wydany w czerwcu 2019 r. Wolumen sprzedaży podstawowej wersji tytułu przekroczył 700 tys., a wraz z dodatkami 1,1 mln. Około 80 proc. sprzedaży pochodzi z trzech największych rynków: Ameryki Północnej, Europy Zachodniej i Azji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.