REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Główni udziałowcy Playa sprzedali część akcji

Nawet o 16,8 proc. spadał w czwartek kurs akcji Play Communications z powodu transakcji właścicieli. Czy szybko się zregeneruje?
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

30,5 zł za akcję. Tyle płacili inwestorzy instytucjonalni w 23 transakcjach pakietowych za walor Play Communications wehikułom rodzin dwóch miliarderów: Thora Bjorgolfssona i Panosa Germanosa. Cena ustalona podczas przyspieszonej budowy księgi popytu ogłoszonej nieoczekiwanie w środę po sesji okazała się o ponad 9 proc. niższa niż kurs na zamknięciu tego dnia.

Choć według nieoficjalnych komentarzy spółki operacja poprawi płynność papierów i powinna mieć z czasem pozytywny wpływ na notowania, to w czwartek kurs Playa tąpnął. Play pociągnął w dół także Orange Polska i Cyfrowy Polsat.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA