Technologie

Image Power już na małej giełdzie

Spółka z grupy PlayWaya dziś zadebiutowała na NewConnect. Akcje drożeją.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Po otwarciu pierwszej sesji kurs Image Power rósł o prawie 30 proc. do 38,8 zł. Teraz skala wzrostów osłabła – około godz. 12 notowania zyskują 10 proc. do 33 zł. Image Power jest 377. spółką notowaną na NewConnect oraz siódmym debiutem na tym rynku w 2021 r. Spółka wywodzi się z grupy giełdowego PlayWaya. Pod koniec stycznia złożyła dokument informacyjny na GPW i zapowiedziała debiut na NewConnect. Z przeprowadzonej w listopadzie 2020 r. emisji akcji firma pozyskała 1,6 mln zł. Cena emisyjna wyniosła wtedy 30 zł za sztukę (była o 50 proc. wyższa niż w poprzedniej ofercie). Przy tym kursie wycena spółki przekroczyła 46 mln zł.

Image Power skupia się głównie na produkcji symulatorów oraz niskobudżetowych tytułów autorskich. W najbardziej zaawansowanej produkcji znajduje się obecnie gra „Yacht Mechanic Simulator".

Paweł Graniak, prezes Image Power podkreśla, że spółka chce rozwijać portfel swoich tytułów, aby zbudować marki, które będzie mogła monetyzować w dłuższym czasie, na przykład poprzez sequele lub płatne DLC.

Jesienią ubiegłego roku na platformie Steam odbyła się premiera pierwszej autorskiej produkcji studia, gry „Dieselpunk Wars". W planach jest przygotowanie trybu multiplayer. Image Power kontynuuje też prace nad planem wydawniczym. W lutym podpisało umowę z GameFormatic (z grupy PlayWaya) na stworzenie „Offroad Mechanic Simulator". Wstępny budżet produkcji to 700 tys. zł. W ramach współpracy powstanie również wersja na VR, w której specjalizuje się GameFormatic.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.