REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

Asbis. Prognoza trafi na rynek w maju

O 15 proc., do 176 mln USD, wzrosła w zeszłym miesiącu skonsolidowana sprzedaż dystrybutora IT, Asbisu.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Spółka informuje, że od początku lutego – czyli od czasu, kiedy koronawirus dotarł na nasze rynki – zauważa większe zapotrzebowanie na sprzęt do pracy zdalnej, taki jak laptopy i monitory. Dyrektor generalny Siergiej Kostevitch uważa, że sektor IT będzie mniej dotknięty przez obecną sytuację niż inne branże, ponieważ zapotrzebowanie na sprzęt i oprogramowanie jest teraz większe niż kiedykolwiek wcześniej. Spółka nie wyklucza jednak, że jej biznes może spowolnić m.in. z uwagi na zamykające się granice poszczególnych krajów. – Jesteśmy jednak przekonani, że będzie to odczuwane w krótkim terminie – uspokaja Asbis. Nie rezygnuje z podania całorocznej prognozy. Trafi ona na rynek w maju.

W 2019 r. przychody grupy wyniosły 1,91 mld USD, co oznacza spadek rok do roku o 7,5 proc., a zysk netto wzrósł o 26,6 proc., do 15,24 mln USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA