Technologie

Gamivo. Mała giełda coraz bliżej

Spółka Gamivo złożyła wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu wraz z dokumentem informacyjnym do GPW.
Foto: materiały prasowe

– Planujemy debiut na drugi kwartał 2021 r., jednak możemy powiedzieć, że to bardziej perspektywa kilku najbliższych tygodni – informuje Mateusz Śmieżewski, prezes Gamivo. Debiutowi na NewConnect nie będzie towarzyszyło podwyższenie kapitału zakładowego. – Jesteśmy rentowni od pierwszego roku działalności. Nie potrzebujemy dodatkowego finansowania, więc nie musimy przeprowadzać emisji nowych akcji – mówi prezes.

Gamivo zostało założone w 2017 r. Jest platformą transakcyjną dla gier i cyfrowych towarów. Jej użytkownikami są osoby z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Obroty platformy w 2020 r. przekroczyły 160 mln zł. Spółka podaje, że od początku istnienia obsłużyła ponad 2 mln kupujących, sprzedając im ponad 5 mln gier. Obecnie w ofercie ma około 50 tys. produktów oferowanych przez prawie tysiąc sprzedawców.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.