Technologie

Cyfrowy Polsat chce utrzymać marże. Wejdzie w mobilne płatności

Wyniki grupy kontrolowanej przez Zygmunta Solorza za ostatni kwartał i cały 2019 r. nie zaskoczyły analityków. Ważny jest plan na kolejne miesiące. Zarząd zdradza kilka założeń, ale nie to, czy grupa wystartuje w aukcji 5G.
Foto: parkiet.com

Grupa Cyfrowy Polsat podtrzymuje chęć wypłaty dywidendy i zapowiada, że w 2020 roku będzie walczyć o utrzymanie marż i wyniku EBITDA. Co do tego, jaki będzie wpływ epidemii koronawirusa na tempo realizacji jej celów – nie chce gdybać.

Dywidenda na tak

W 2019 roku zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) Cyfrowego Polsatu według MSSF 16 wyniósł około 4,2 mld zł, a przychody grupy 11,6 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.