REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Games Operators wkrótce zadebiutuje na giełdzie

Producent gier kusi wysoką rentownością i perspektywą solidnej dywidendy. Będzie 11. reprezentantem tej branży notowanym na rynku głównym.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Żadna z branż na GPW w ostatnich kilkunastu miesiącach nie radzi sobie tak dobrze jak sektor gier. Tę koniunkturę wykorzystać chcą inne studia zmierzające na parkiet. Wśród nich jest Games Operators, czyli spółka z grupy PlayWaya. Czeka na zatwierdzenie prospektu przez Komisję Nadzoru Finansowego. W poniedziałek zarząd firmy potwierdził, że debiut jest aktualny.

Szczegóły IPO

Oferta obejmie emisję nowych akcji oraz sprzedaż do 20 proc. istniejących, sprzedawanych przez obecnych akcjonariuszy, w tym przez prezesa i większościowego akcjonariusza Bartłomieja Gajewskiego oraz przez PlayWaya. Spółka oczekuje, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą do 7 mln zł. Pozostałe walory należące do obecnych akcjonariuszy będą objęte lockupem przez 360 dni od dnia debiutu. Prezes spółki kontroluje 50,96 proc. udziału w kapitale, a pozostałe akcje należą do PlayWaya.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA