Technologie

PlayWay: Wzrost notowań przybrał na sile

O ponad 10 proc., do 377 zł, drożały we wtorek po południu akcje PlayWaya. Oznaczało to kapitalizację sięgającą 2,5 mld zł. W ciągu zaledwie kilku dni wzrosła o pół miliarda złotych. W poniedziałek kurs rósł w reakcji na informację, że najlepiej sprzedająca się produkcja grupy – „House Flipper" – otrzymała certyfikaty od producentów konsol Xbox i PlayStation. Premiera na te platformy jest planowana na 27–28 lutego.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Eksperci, z którymi rozmawialiśmy we wtorek, podkreślają, że tak silny wystrzał kursu nie wiąże się z żadnymi istotnymi wydarzeniami wpływającymi na wycenę. Jedyną informacją jest ta o premierze „House Flippera", z tym że to dopiero nastąpi i nie wiadomo w jakiej skali. A rynek najwyraźniej założył scenariusz ultraoptymistyczny.

Zarząd PlayWaya nie podaje prognoz finansowych na 2020 r. Natomiast jeśli uwzględnilibyśmy szacunki Bloomberga, to obecna wycena dla akcji implikuje wskaźnik ceny do zysku w wysokości około 34. Analitycy podkreślają, że jest on wyższy niż wskaźniki podobnych firm zagranicznych czy niektórych krajowych (np. Ten Square Games). Zwracają również uwagę, że w przypadku PlayWaya czynnikiem ułatwiającym wzrost kursu może być niski free float.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.