REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Notowania producentów gier na huśtawce

Studiom trudno będzie spełnić rozbudzone oczekiwania inwestorów i graczy. Ich oczy zwrócone są przede wszystkim na CD Projekt.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Równo dwa lata temu na twitterowym koncie gry „Cyberpunk" pojawiło się słynne „beep", które w ciągu jednego dnia podbiło kapitalizację giełdowej spółki o pół miliarda. Za jedną akcję trzeba było wtedy zapłacić ponad 100 zł. Od tego czasu kurs CD Projektu wzrósł niemal trzykrotnie. W piątek przed południem zanotował rekordowy poziom, przebijając 290 zł, a kapitalizacja spółki zbliżyła się do 28 mld zł. W kolejnych godzinach sesji do głosu doszła podaż i notowania zaczęły spadać. Nadal jednak utrzymują się powyżej większości cen docelowych z najnowszych rekomendacji.

Serial podbił wyniki

Kapitalizację CD Projektu winduje oczekiwanie na sukces „Cyberpunka 2077", którego premierę zaplanowano na 16 kwietnia. Jednak w ostatnich tygodniach głośniej było raczej o dotychczasowej flagowej grze spółki, czyli „Wiedźminie", który zyskiwał na fali popularności serialu Netflixa. W efekcie pod koniec grudnia trzecia część gry awansowała na pierwsze miejsce listy bestsellerów na Steamie. Czy zwyżka sprzedaży pod koniec roku była na tyle duża, że może być widoczna w wynikach za czwarty kwartał?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA